Solárium

11. prosince 2014 v 8:00 | Blair
Zdravím Vás.
Dnes je tu nový článek. A to na téma solárium. V solárium jsem nikdy nebyla, protože mi to přišlo zbytečné a nezdravé. Opálila jsem se vždy v létě. A říkala jsem si, že si nebudu utrácet za něco, co mnozí lékaři kritizují. Jenže jsem strašně bledá. A navíc mi nabídla mamka (která do dolária chodí dlouho), jestli tam někdy nechci zkusit zajít. Nakonec jsem si řekla, že to zkusím.
A co vlastně solárium je?
Solárium je zařízení pro ozařování lidského těla UV zářením (umělým "horským sluncem"). Slouží k opálení kůže. Asi 20 minut v solárium odpovídá cca jednomu dni strávenému na pláži

Do solária by neměli chodit ti, kteří se špatně opalují. Neboli lidé s fototypem 1. Dále lidé, ktěří mají špatnou imunitu a lidé, kteří mají moc znamének. Pak samozdřejmě děti. Velmi opatrní by měli být lidé, kteří mají v rodině nějaké kožní onemocnění. Před prvním vstupem do solária je ale lepší poradit se o tom s vašim lékařem.

Pravidla solária.
Je zde několik pravidel, které by jste měli dodržovat. Například to, že do solária se nemůžete mazat klasickým opalovacím krémem, který používáte na slunce. Jsou zde specilní krémy určené přímo na opalování do solária. Krémy by měly být k sehnání v soláriu nebo na internetu.

Dále na sobě nemáte mít make-up. (Rozhodně nefandím těm, kteří si ho před vstupem nesmyjí. Né jenom proto, že to má špatné účinky na pleť. Ale můžete mít flekatý obličej!).

V solárium je důležité aby jste neleželi nehybně. Lepší je se trošku "hýbat". Je to z důvodu, že nehybné, takže málo prokrvené tělo se v soláriu špatně opaluje.


A co vy? Navštívili jste někdys solárium? A pokud ano, jste s ním spokojeni? Blair.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 zaninka zaninka | Web | 11. prosince 2014 v 22:38 | Reagovat

Pekny clanek, ja se tam ani nechystam, opalena jsem pres cely rok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama